Opcje przeglądania

PMR 446 (Private Mobile Radio),a 446 oznacza pasmo robocze 446MHz.na którym można prowadzić bezpłatną dwustronną foniczną łączność radiową. Powyższe pasmo jest dopuszczone do zastosowań cywilnych. Prawo zezwala na korzystanie tylko z urządzeń posiadających:

  • moc  maksymalnie do 500 mW (dla  porównania: moc domowego telefonu bezprzewodowego wynosi 10 mW.)
  • fabrycznie zintegrowaną z urządzeniem antenę.

W większości krajów Europy radiotelefony PMR 446 nie wymagają zezwolenia na użytkowanie ani wnoszenia jakichkolwiek opłat.

Na rynku spotyka się czasami podobne urządzenia produkowane na rynek amerykański w systemie FRS (Family Radio Service). Mają one tę samą moc (500 mW), ale pracują w innym paśmie. Należy zwrócić uwagę, że używanie systemu FRS jest w Polsce i Europie zabronione.

 Radiotelefony PMR446 dysponują ośmioma kanałami roboczymi w odstępach 12,5kHz na których można prowadzić wzajemnie ze sobą niekolidujące rozmowy. W łączności stosowany jest system dodatkowych tonów (nazywanych też popularnie kodami), tzw. CTCSS, emitowanych i odbieranych przez radiotelefon. Łączność jest nawiązana, jeżeli tony w obu radiotelefonach są identyczne. Rozwiązanie takie umożliwia utworzenie ponad 300 grup łączności niekolidujących ze sobą.

            W zależności od lokalnych warunków terenowych radiotelefony PMR446 zapewniają łączność na odległość od kilkuset metrów do kilku kilometrów.
            Radiotelefony pmr446 znajdują zastosowanie profesjonalne w licznych dziedzinach gospodarki takich jak: przemysł, budownictwo, logistyka, geodezja, ochrona, hotelarstwo, zarządzanie nieruchomościami, produkcja filmowa i telewizyjna, organizacja masowych imprez sportowych i kulturalnych. Nowoczesne firmy doceniają wymierne korzyści jakie daje ułatwienie komunikacji pomiędzy pracownikami przy wykorzystaniu łączności radiowej.
      Łączności bez abonamentu i opłat.
      W życiu prywatnym radiotelefony pmr446 są bardzo przydatne podczas zajęć rekreacyjnych w terenie, organizacji wycieczek czy imprez sportowych dla zapewnienia łatwego i darmowego kontaktu z najbliższymi i przyjaciółmi.

Radiotelefon PMR T80 Radiotelefon PMR T80
Producent: Motorola
Cena: 442,80 zł (netto: 360,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Radiotelefon PMR T80 Extreme Radiotelefon PMR T80 Extreme
Producent: Motorola
Cena: 455,10 zł (netto: 370,00 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl