Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 22 888 00 11

Tel.: 22 888 00 12

Email.: sklep@lampyostrzegawcze.pl

Do darmowej dostawy: 1 230,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

PMR 446 (Private Mobile Radio),a 446 oznacza pasmo robocze 446MHz.na którym można prowadzić bezpłatną dwustronną foniczną łączność radiową. Powyższe pasmo jest dopuszczone do zastosowań cywilnych. Prawo zezwala na korzystanie tylko z urządzeń posiadających:

  • moc  maksymalnie do 500 mW (dla  porównania: moc domowego telefonu bezprzewodowego wynosi 10 mW.)
  • fabrycznie zintegrowaną z urządzeniem antenę.

W większości krajów Europy radiotelefony PMR 446 nie wymagają zezwolenia na użytkowanie ani wnoszenia jakichkolwiek opłat.

Na rynku spotyka się czasami podobne urządzenia produkowane na rynek amerykański w systemie FRS (Family Radio Service). Mają one tę samą moc (500 mW), ale pracują w innym paśmie. Należy zwrócić uwagę, że używanie systemu FRS jest w Polsce i Europie zabronione.

 Radiotelefony PMR446 dysponują ośmioma kanałami roboczymi w odstępach 12,5kHz na których można prowadzić wzajemnie ze sobą niekolidujące rozmowy. W łączności stosowany jest system dodatkowych tonów (nazywanych też popularnie kodami), tzw. CTCSS, emitowanych i odbieranych przez radiotelefon. Łączność jest nawiązana, jeżeli tony w obu radiotelefonach są identyczne. Rozwiązanie takie umożliwia utworzenie ponad 300 grup łączności niekolidujących ze sobą.

            W zależności od lokalnych warunków terenowych radiotelefony PMR446 zapewniają łączność na odległość od kilkuset metrów do kilku kilometrów.
            Radiotelefony pmr446 znajdują zastosowanie profesjonalne w licznych dziedzinach gospodarki takich jak: przemysł, budownictwo, logistyka, geodezja, ochrona, hotelarstwo, zarządzanie nieruchomościami, produkcja filmowa i telewizyjna, organizacja masowych imprez sportowych i kulturalnych. Nowoczesne firmy doceniają wymierne korzyści jakie daje ułatwienie komunikacji pomiędzy pracownikami przy wykorzystaniu łączności radiowej.
      Łączności bez abonamentu i opłat.
      W życiu prywatnym radiotelefony pmr446 są bardzo przydatne podczas zajęć rekreacyjnych w terenie, organizacji wycieczek czy imprez sportowych dla zapewnienia łatwego i darmowego kontaktu z najbliższymi i przyjaciółmi.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl