Odłącznik niskonapięciowy PowerTector PT10

PT10
Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 116,85 zł 116.85
Cena netto: 95,00 zł
ilość szt.

Opis

Ochronnik akumulatora PowerTector to półprzewodnikowe urządzenie, które monitoruje napięcie źródła zasilania i odłącza sprzęt od akumulatora w razie spadku napięcia poniżej nastawionego poziomu. Zadaniem takiego mechanizmu może być pilnowanie, żeby akumulator dysponował przez cały czas napięciem wystarczającym do uruchomienia silnika pojazdu albo niezbędnym do innych krytycznych celów. Całkowite rozładowanie akumulatora ołowiowo-kwasowego grozi ponadto uszkodzeniem ogniw i znacznym skróceniem okresu jego eksploatacji. Jednostkę PowerTector można też skonfigurować w taki sposób, aby odłączała sprzęt przy niskim poziomie napięcia i chroniła tym samym akumulator przed całkowitym rozładowaniem, a zarazem umożliwiała jego maksymalne wykorzystanie.

Alfatronix PT10 stanowi prosty system przelotowy, podłączany z reguły do określonego elementu wyposażenia. W tym przypadku nie jest konieczny montaż w podwoziu, bowiem wystarczy wykonać połączenie i starannie – za pomocą opasek zaciskowych – przymocować urządzenie do okablowania.

Ochronniki wyposażono w wyjście alarmu, które włącza się w następstwie przekraczania progowego poziomu przez 10 sekund. Wywołane tym działanie brzęczyka lub innego sygnalizatora trwa przez kolejnych 50 sekund, po których upływie następuje odłączenie. Sygnalizacja pozwala operatorowi na ponowne uruchomienie silnika lub podjęcie innego działania wymaganego do utrzymania ciągłości zasilania.

W każdym produkcie z serii PT fabrycznie zaprogramowane zostają różne scenariusze, którym odpowiadają wyższe lub niższe nastawy napięcia odłączenia. Wybór programu najodpowiedniejszego do indywidualnych potrzeb jest prosty i szybki.

 

Galeria produktu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl